Rekonstrukce PS8

29.11.2017 20:14

Hasiči z Velké Losenice myslí i na svoji historii a historickou techniku.

V roce 2013 hasiči na základě přečteného inzerátu zakoupili přívěsnou stříkačku PS8, která nebyla tak moc používaná, měla však spoustu vad a chyb, které jsme se rozhodli uvést na pravou míru.

Dokončení a předvedení se naplánovalo na termín oslav 130 let založení sboru.

Stříkačka byla v barevném provedení, které neodpovídalo tehdejšímu provedení. Bylo nutno vše obrousit, vyvařit (přívěsný vozík), rozdělat, rozhýbat a uvolnit, aby bylo vše funkční.

Mašina byla taktéž rozmontována a poté sestavena s generálkou téměř všech zařízení namontovaných na stroj. (ventily, kohouty, budíky, ucpávky, příruby, páky, těsnění, apd.)

Přívěs, stroj a příslušenství bylo poté nastříkáno na zeleno (tehdejší vojenská barva)

10.9. 2016 jsme opravdu stroj předvedli na oslavách výročí.

Máme dobrý pocit, že se zase jeden kousek techniky podařilo zachránit před zubem času.